GS8342TT37BD-300I
Manufacturer No:
GS8342TT37BD-300I
Datasheet:
GS8342TT37BD-300I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 1M x 36 36M
Maximum Clock Frequency
300 MHz
Organization
1 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
SigmaDDR-II+ B2
Series
GS8342TT37BD
Tradename
SigmaDDR-II+
Supply Current - Max
580 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V