GS8342T19BGD-350I
Manufacturer No:
GS8342T19BGD-350I
Datasheet:
GS8342T19BGD-350I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 18 36M
Product Attribute
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
15
Maximum Clock Frequency
350 MHz
Organization
2 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
RoHS
Details
Type
SigmaDDR-II+ B2
Series
GS8342T19BGD
Tradename
SigmaDDR-II+
Supply Current - Max
575 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V