GS8342S18BGD-250I
Manufacturer No:
GS8342S18BGD-250I
Datasheet:
GS8342S18BGD-250I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 18 36M
Product Attribute
Organization
2 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
RoHS
Details
Type
SigmaSIO DDR-II
Series
GS8342S18BGD
Tradename
SigmaSIO-II
Supply Current - Max
470 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
15
Manufacturer
Maximum Clock Frequency
250 MHz