GS8342S08BGD-250
Manufacturer No:
GS8342S08BGD-250
Datasheet:
GS8342S08BGD-250
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 8 36M
Maximum Clock Frequency
250 MHz
Organization
4 M x 8
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Type
SigmaSIO DDR-II
Series
GS8342S08BGD
Tradename
SigmaSIO-II
Supply Current - Max
460 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V