GS8342R36BGD-300
Manufacturer No:
GS8342R36BGD-300
Datasheet:
GS8342R36BGD-300
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 1M x 36 36M
Maximum Clock Frequency
300 MHz
Organization
1 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Type
SigmaDDR-II B4
Series
GS8342R36BGD
Tradename
SigmaCIO DDR-II
Supply Current - Max
570 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V