GS8342Q18BD-357I
Manufacturer No:
GS8342Q18BD-357I
Datasheet:
GS8342Q18BD-357I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 18 36M
Product Attribute
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
15
Maximum Clock Frequency
357 MHz
Organization
2 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
SigmaQuad-II
Series
GS8342Q18BD
Tradename
SigmaQuad-II
Supply Current - Max
955 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V