GS8342Q07BD-200I
Manufacturer No:
GS8342Q07BD-200I
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8342Q07BD-200I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 8 36M
Product Attribute
Organization
4 M x 8
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Interface Type
Parallel
Type
SigmaQuad-II+ B2
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
GSI Technology
Package / Case
BGA-165
Series
GS8342Q07BD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaQuad-II+
Supply Current - Max
565 mA
Memory Size
36 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
15
Manufacturer
Maximum Clock Frequency
200 MHz