GS8321E18AGD-400
Manufacturer No:
GS8321E18AGD-400
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8321E18AGD-400
Description:
SRAM 2.5 or 3.3V 2M x 18 36M
Supply Voltage - Min
2.3 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Maximum Clock Frequency
400 MHz
Organization
2 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
RoHS
Details
Minimum Operating Temperature
0 C
Type
DCD Pipeline/Flow Through
Series
GS8321E18AGD
Package / Case
BGA-165
Tradename
SyncBurst
Access Time
4 ns
Supply Current - Max
265 mA, 355 mA
Supply Voltage - Max
3.6 V