GS832118AD-333IV
Manufacturer No:
GS832118AD-333IV
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS832118AD-333IV
Description:
SRAM 1.8/2.5V 2M x 18 36M
Product Attribute
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Maximum Clock Frequency
333 MHz
Organization
2 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
Synchronous Burst
Series
GS832118AD
Package / Case
BGA-165
Tradename
SyncBurst
Access Time
5 ns
Supply Current - Max
265 mA, 350 mA
Supply Voltage - Max
2.7 V
Supply Voltage - Min
1.7 V