GS8320E36AGT-150
Manufacturer No:
GS8320E36AGT-150
Manufacture:
GSI Technology
Package:
TQFP-100
Datasheet:
GS8320E36AGT-150
Description:
SRAM 2.5 or 3.3V 1M x 36 36M
Product Attribute
Memory Type
SDR
Supply Voltage - Min
2.3 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
150 MHz
Organization
1 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
RoHS
Details
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
0 C
Type
Pipeline/Flow Through
Interface Type
Parallel
Brand
Mounting Style
SMD/SMT
Series
GS8320E36AGT
Package / Case
TQFP-100
Packaging
Tray
Product Category
SRAM
Tradename
SyncBurst
Moisture Sensitive
Yes
Access Time
7.5 ns
Supply Current - Max
190 mA, 200 mA
Memory Size
36 Mbit
Supply Voltage - Max
3.6 V