GS8182R36BGD-375
Manufacturer No:
GS8182R36BGD-375
Datasheet:
GS8182R36BGD-375
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 512K x 36 18M
Maximum Clock Frequency
375 MHz
Organization
512 k x 36
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Type
SigmaDDR-II B4
Series
GS8182R36BGD
Tradename
SigmaDDR-II
Supply Current - Max
725 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V