GS8182R36BGD-167I
Manufacturer No:
GS8182R36BGD-167I
Datasheet:
GS8182R36BGD-167I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 512K x 36 18M
Minimum Operating Temperature
- 40 C
RoHS
Details
Type
SigmaDDR-II B4
Series
GS8182R36BGD
Tradename
SigmaDDR-II
Supply Current - Max
340 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Manufacturer
Maximum Clock Frequency
167 MHz