GS8182R09BD-400I
Manufacturer No:
GS8182R09BD-400I
Datasheet:
GS8182R09BD-400I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 9 18M
Product Attribute
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Maximum Clock Frequency
400 MHz
Organization
2 M x 9
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
SigmaDDR-II B4
Series
GS8182R09BD
Tradename
SigmaDDR-II
Supply Current - Max
615 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V