GS8182D08BD-400I
Manufacturer No:
GS8182D08BD-400I
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8182D08BD-400I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 8 18M
Product Attribute
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
400 MHz
Organization
2 M x 8
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Interface Type
Parallel
Type
SigmaQuad-II
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
Package / Case
BGA-165
Series
GS8182D08BD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaQuad-II
Supply Current - Max
730 mA
Memory Size
18 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V