GS8161E18DGT-333IV
Manufacturer No:
GS8161E18DGT-333IV
Package:
TQFP-100
Datasheet:
GS8161E18DGT-333IV
Description:
SRAM 1.8/2.5V 1M x 18 18M
Maximum Clock Frequency
333 MHz
Organization
1 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
RoHS
Details
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
DCD Pipeline/Flow Through
Series
GS8161E18DGT
Package / Case
TQFP-100
Tradename
SyncBurst
Access Time
5 ns
Supply Current - Max
240 mA, 300 mA
Memory Size
18 Mbit
Supply Voltage - Max
2.7 V
Supply Voltage - Min
1.7 V