GS8160Z36DGT-200IV
Manufacturer No:
GS8160Z36DGT-200IV
Manufacture:
GSI Technology
Package:
TQFP-100
Datasheet:
GS8160Z36DGT-200IV
Description:
SRAM 1.8/2.5V 512K x 36 18M
Product Attribute
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
200 MHz
Organization
512 k x 36
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
RoHS
Details
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
NBT
Interface Type
Parallel
Brand
Mounting Style
SMD/SMT
Series
GS8160Z36DGT
Package / Case
TQFP-100
Packaging
Tray
Product Category
SRAM
Tradename
NBT SRAM
Moisture Sensitive
Yes
Access Time
6.5 ns
Supply Current - Max
225 mA, 230 mA
Memory Size
18 Mbit
Supply Voltage - Max
2.7 V
Memory Type
SDR
Supply Voltage - Min
1.7 V