GA10JT12-263
Manufacturer No:
GA10JT12-263
Manufacture:
GeneSiC Semiconductor
Package:
Datasheet:
GA10JT12-263
Description:
TRANS SJT 1200V 25A
In Stock
721 pcs On sales
Operating Temperature
175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
120mOhm @ 10A
Series
Power Dissipation (Max)
170W (Tc)
FET Type
Supplier Device Package
Packaging
Tube
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V
Vgs (Max)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1403pF @ 800V
Technology
SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Tc)