DM80-01-1-9100-3-LC
Manufacturer No:
DM80-01-1-9100-3-LC
Manufacture:
Finisar Corporation
Package:
13-Butterfly
Datasheet:
DM80-01-1-9100-3-LC
Description:
LASER DIODE 1570NM 5.011MW
Series
Wavelength
1570nm
Part Status
Obsolete
Power (Watts)
5.011mW
Package / Case
13-Butterfly
Voltage - Input
1.8V
Current Rating (Amps)
100mA