ESPT050W-1050-42-Z1
Manufacturer No:
ESPT050W-1050-42-Z1
Manufacture:
ERP Power, LLC
Package:
Datasheet:
ESPT050W-1050-42-Z1
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.05A
In Stock
376 pcs On sales
Product Attribute
Power (Watts)
44W
Type
Constant Current
Size / Dimension
3.34" L x 2.36" W x 1.18" H (84.8mm x 59.9mm x 30.0mm)
Series
ESPT (50W)
Voltage - Output
28 ~ 42V
Weight
Number of Outputs
1
Dimming
Analog, ELV, Triac
Termination Style
Wire Leads
Ratings
IP64
Operating Temperature
Features
OCP, OTP, SCP
Voltage - Input (Max)
277VAC
Topology
AC DC Converter
Voltage - Input (Min)
120VAC
Approvals
cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Current - Output (Max)
1.05A
Efficiency
87%