TG2016SBN 39.0000M-PCGNDM3
Manufacturer No:
TG2016SBN 39.0000M-PCGNDM3
Datasheet:
TG2016SBN 39.0000M-PCGNDM3
Description:
XTAL OSC VCTCXO 39.0000MHZ SNWV
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
2.6V ~ 3.3V
Output
Sine Wave
Frequency Stability
±500ppb
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
1.8mA
Frequency
39MHz