TG2016SBN 32.0000M-PCGNDM3
Manufacturer No:
TG2016SBN 32.0000M-PCGNDM3
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TG2016SBN 32.0000M-PCGNDM3
Description:
XTAL OSC VCTCXO 32.0000MHZ SNWV
Packaging
Digi-Reel®
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Type
VCTCXO
Voltage - Supply
2.6V ~ 3.3V
Output
Sine Wave
Frequency Stability
±500ppb
Series
TG2016SBN
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
1.5mA
Frequency
32MHz