TG2016SBN 20.0000M-MCGNEM3
Manufacturer No:
TG2016SBN 20.0000M-MCGNEM3
Datasheet:
TG2016SBN 20.0000M-MCGNEM3
Description:
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ SNWV
Product Attribute
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Output
Sine Wave
Frequency Stability
±500ppb
Series
TG2016SBN
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
1.4mA
Frequency
20MHz