TG2016SBN 16.3690M-MCGNEM3
Manufacturer No:
TG2016SBN 16.3690M-MCGNEM3
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TG2016SBN 16.3690M-MCGNEM3
Description:
XTAL OSC VCTCXO 16.3690MHZ SNWV
Product Attribute
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
1.4mA
Frequency
16.369MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Type
VCTCXO
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V