TG2016SBN 16.3680M-KCGNCM5
Manufacturer No:
TG2016SBN 16.3680M-KCGNCM5
Datasheet:
TG2016SBN 16.3680M-KCGNCM5
Description:
XTAL OSC VCTCXO 16.3680MHZ SNWV
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
1.4mA
Frequency
16.368MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V