TG-5500CA-50N 49.1520M0
Manufacturer No:
TG-5500CA-50N 49.1520M0
Manufacture:
Epson
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
TG-5500CA-50N 49.1520M0
Description:
XTAL OSC VCTCXO 49.1520MHZ SNWV
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
10-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
VCTCXO
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Output
Clipped Sine Wave, CMOS
Frequency Stability
±280ppb
Series
TG-5500CA
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
10mA
Frequency
49.152MHz