SG-615PH 48.0000MC0:ROHS
Manufacturer No:
SG-615PH 48.0000MC0:ROHS
Manufacture:
Epson
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
SG-615PH 48.0000MC0:ROHS
Description:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
5V
Output
CMOS
Frequency Stability
±100ppm
Series
SG-615
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
35mA
Frequency
48MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Digi-Reel®
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA