FA-20H 25.0000MF20X-K0
Manufacturer No:
FA-20H 25.0000MF20X-K0
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-20H 25.0000MF20X-K0
Description:
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
10pF
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±20ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
FA-20H
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms