B32922C3684K189
Manufacturer No:
B32922C3684K189
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
Radial
Datasheet:
B32922C3684K189
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD
Product Attribute
Features
Voltage Rating - AC
305V
Packaging
Cut Tape (CT)
Voltage Rating - DC
630V
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Capacitance
0.68µF
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Part Status
Active
Termination
PC Pins
Applications
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Series
B32922
Size / Dimension
0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)