B32922C3334M000
Manufacturer No:
B32922C3334M000
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
Radial
Datasheet:
B32922C3334M000
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 305VAC RAD
Product Attribute
Features
Voltage Rating - AC
305V
Packaging
Bulk
Voltage Rating - DC
630V
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
0.33µF
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Part Status
Active
Termination
PC Pins
Applications
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Series
B32922
Size / Dimension
0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)