ZTT-7.37MT
Manufacturer No:
ZTT-7.37MT
Manufacture:
ECS Inc.
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
ZTT-7.37MT
Description:
CER RES 7.3700MHZ 30PF T/H
Product Attribute
Capacitance
30pF
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Type
Ceramic
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.394" (10.00mm)
Frequency Tolerance
±0.5%
Series
ZTT
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Features
Built in Capacitor
Frequency
7.37MHz
Impedance
25 Ohms