ZTA-3.58MG
Manufacturer No:
ZTA-3.58MG
Manufacture:
ECS Inc.
Package:
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Datasheet:
ZTA-3.58MG
Description:
CER RES 3.5800MHZ T/H
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Type
Ceramic
Frequency Tolerance
±0.5%
Height
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Series
ZTA
Features
Frequency
3.58MHz
Impedance
30 Ohms