ECS-98.3-20-5PX-TR
Manufacturer No:
ECS-98.3-20-5PX-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-98.3-20-5PX-TR
Description:
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF SMD
Product Attribute
Load Capacitance
20pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CSM-7X
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
9.8304MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms