ECS-80-18-23B-JGN-TR
Manufacturer No:
ECS-80-18-23B-JGN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-80-18-23B-JGN-TR
Description:
CRYSTAL 8.000MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±20ppm
Series
ECX-64
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms