ECS-61-32-5PX-TR
Manufacturer No:
ECS-61-32-5PX-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-61-32-5PX-TR
Description:
CRYSTAL 6.1440MHZ 32PF SMD
Product Attribute
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
6.144MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
32pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CSM-7X
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)