ECS-200-20-3X-EN-TR
Manufacturer No:
ECS-200-20-3X-EN-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-200-20-3X-EN-TR
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Series
CSM-3X
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
20pF
Size / Dimension
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm