ECOC-2522-13.000-3GC
Manufacturer No:
ECOC-2522-13.000-3GC
Manufacture:
ECS Inc.
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Datasheet:
ECOC-2522-13.000-3GC
Description:
XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ CMOS
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Type
OCXO
Voltage - Supply
3.3V
Output
CMOS
Frequency Stability
±10ppb
Series
ECOC-2522
Height - Seated (Max)
0.488" (12.40mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Current - Supply (Max)
Frequency
13MHz