PA-5R0V474-R
Manufacturer No:
PA-5R0V474-R
Datasheet:
PA-5R0V474-R
Description:
CAP 470MF -20% +80% 5V T/H
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Tolerance
-20%, +80%
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 1kHz
Capacitance
470mF
Lead Spacing
0.209" (5.30mm)
Voltage - Rated
5V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 70°C
Size / Dimension
0.839" L x 0.433" W (21.30mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.906" (23.00mm)