PA-5R0V224-R
Manufacturer No:
PA-5R0V224-R
Datasheet:
PA-5R0V224-R
Description:
CAP 220MF -20% +80% 5V T/H
Product Attribute
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 70°C
Size / Dimension
0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Tolerance
-20%, +80%
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm @ 1kHz
Capacitance
220mF
Lead Spacing
0.465" (11.80mm)
Voltage - Rated
5V