4230-T120-K0DU-63A
Manufacturer No:
4230-T120-K0DU-63A
Manufacture:
E-T-A
Package:
Datasheet:
4230-T120-K0DU-63A
Description:
CIR BRKR THERM 63A 480VAC/125VDC
In Stock
1 pcs On sales
Product Attribute
Approvals
CSA C22.2 No 235, UL489
Part Status
Active
Breaker Type
Thermal Magnetic
Illumination
None
Actuator Type
Lever
Mounting Type
DIN Rail
Number of Poles
2
Voltage Rating - AC
480V
Voltage Rating - DC
125V
Current Rating (Amps)
63A
Illumination Voltage (Nominal)
Series
4230-T
Company Profile
4230-T120-K0DU-63A Relevant information
4230
BREADBRD PREPUNCHED INSULAT NPTH
KIT EVAL FOR 4230 RF SWITCH
IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 8MSOP
4230-A
4230-A
KNOB FLUTED 5/16"-18 PLASTIC
4230-T110-K0BE-1.2A
4230-T110-K0BE-1.2A
CIR BRKR THERM 1.2A 277VAC/60VDC
4230-T110-K0BE-1.5A
4230-T110-K0BE-1.5A
CIR BRKR THERM 1.5A 277VAC/60VDC