3120-N324-P7T1-W12DY3-15A
Manufacturer No:
3120-N324-P7T1-W12DY3-15A
Manufacture:
E-T-A
Package:
Datasheet:
3120-N324-P7T1-W12DY3-15A
Description:
CIR BRKR THRM SWITCH 15A IP65
In Stock
10 pcs On sales
Product Attribute
Breaker Type
Thermal
Illumination
White
Actuator Type
Rocker
Mounting Type
Panel Mount
Number of Poles
2
Voltage Rating - AC
240V
Voltage Rating - DC
50V
Current Rating (Amps)
15A
Illumination Voltage (Nominal)
115V