SMCJ78CA-13
Manufacturer No:
SMCJ78CA-13
Manufacture:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMCJ78CA-13
Description:
TVS DIODE 78V 126V SMC
In Stock
128 pcs On sales
Packaging
Cut Tape (CT)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
SMC
Series
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V