XBP24CZ7WIT-004
Manufacturer No:
XBP24CZ7WIT-004
Manufacture:
Digi International
Package:
Module
Datasheet:
XBP24CZ7WIT-004
Description:
RF TXRX MODULE 802.15.4 WIRE ANT
In Stock
874 pcs On sales
Part Status
Active
Current - Transmitting
120mA
Sensitivity
-101dBm
Antenna Type
Integrated, Wire Antenna
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Module
Series
XBee-Pro® ZigBee®
Power - Output
18dBm
Protocol
Zigbee®
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Data Rate
1Mbps
Serial Interfaces
SPI, UART
Frequency
2.4GHz
RF Family/Standard
Packaging
Tray
Utilized IC / Part
EM357
Modulation
DSSS
Current - Receiving
31mA ~ 45mA
Memory Size
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C