XB24CDMWIT-001
Manufacturer No:
XB24CDMWIT-001
Manufacture:
Digi International
Package:
Module
Datasheet:
XB24CDMWIT-001
Description:
XBEE S2C DIGIMESH 2.4 TH WIRE AN
In Stock
415 pcs On sales
Product Attribute
Package / Case
Module
Series
XBee® DigiMesh® 2.4
Power - Output
8dBm
Protocol
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Data Rate
250kbps
Serial Interfaces
SPI, UART
Frequency
2.4GHz
RF Family/Standard
General ISM > 1GHZ
Packaging
Tray
Utilized IC / Part
EM357
Modulation
DSSS
Current - Receiving
31mA
Memory Size
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Transmitting
45mA