0603HP-820EJTS
Manufacturer No:
0603HP-820EJTS
Datasheet:
0603HP-820EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 82.0NH5% 510MA 0.4
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
46mOhm
Q @ Freq
45 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
510mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
82nH
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Inductance Frequency - Test
150MHz