0603HP-7N5EKTS
Manufacturer No:
0603HP-7N5EKTS
Datasheet:
0603HP-7N5EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 7.5NH10% 1.3A 0.08
Product Attribute
Inductance
7.5nH
Frequency - Self Resonant
5.3GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
80mOhm
Q @ Freq
41 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
1.3A
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%