0603HP-750EKTS
Manufacturer No:
0603HP-750EKTS
Datasheet:
0603HP-750EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 75.0NH10% 500MA 0.
DC Resistance (DCR)
520mOhm
Q @ Freq
46 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
500mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Inductance
75nH
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Inductance Frequency - Test
150MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)