0603HP-510EKTS
Manufacturer No:
0603HP-510EKTS
Datasheet:
0603HP-510EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 51.0NH10% 660MA 0.
Product Attribute
Inductance
51nH
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Inductance Frequency - Test
200MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
280mOhm
Q @ Freq
49 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
660mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%