0603HP-4N7EHTS
Manufacturer No:
0603HP-4N7EHTS
Datasheet:
0603HP-4N7EHTS
Description:
CHIP INDUCTOR 4.7NH3% 1.1A 0.1OH
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Q @ Freq
26 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
1.1A
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±3%
Inductance
4.7nH
Frequency - Self Resonant
7.9GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz