0603HP-331EKTS
Manufacturer No:
0603HP-331EKTS
Datasheet:
0603HP-331EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 330NH10% 180MA 3.6
DC Resistance (DCR)
3.6Ohm
Q @ Freq
46 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
180mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Inductance
330nH
Frequency - Self Resonant
930MHz
Inductance Frequency - Test
100MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)