0603HP-301EJTS
Manufacturer No:
0603HP-301EJTS
Datasheet:
0603HP-301EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 300NH5% 220MA 2.8O
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm
Q @ Freq
47 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
220mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
300nH
Frequency - Self Resonant
990MHz
Inductance Frequency - Test
100MHz